Перше на що варто звернути увагу - це сила зчеплення, одна з основних характеристик магнітів. Так ось неодимові магніти, маючи однаковий розмір і вага з феритовою, в десятки разів будуть перевершувати його по потужності. Наприклад неодимовий магніт прямокутний 40*15*5 має силу зчеплення 12 кг, а такий же феритовий 40*15*5 всього 600 грам. Ще один приклад використання неодимових магнітів як пошукових, опускаючи на дно водойм, феритовою для таких цілей просто не вистачить потужності. Те ж саме стосується магнітних характеристик: залишкової магнітної індукції, магнітної енергії,коерцитивної сили. За всім цим характеристикам неодимові магніти мають вагому перевагу над феритовою.
Друге строк служби магнітів. При дотриманні всіх умов правильної експлуатації неодимові магніти можуть служити століттями, вони втрачають свої магнітні властивості 1-2% в десять років, на відміну від феритових, які можуть істотно розмагнітитися через 8-10 років.
Третє відмінність це форма магнітів. Неодимові магніти можна зробити різної форми, починаючи від міліметра в діаметрі і закінчуючи метр і більше, бувають диски, куби, стрижні, паралелепіпеди, кільця,підлозі кільця, сфери, з отвором, з різьбою та інше. Феритові магніт виготовляють в обмежених формах диск паралелепіпед, підлозі кільця і то не великих розмірів.
Четвертое - состав магнитов. Неодимовые магниты изготавливают в процессе нагревания и прессования порошкообразной массы железа, бор и неодима - основной компонент, который добывают в Индии, Бразилии, США, России, Казахстане, Скандинавии, но лидером является Китай. Основой ферритовых магнитов является феррит бария или стронция. Но есть одно преимущество магнита из феррита, он не так подвержен коррозии. Магниты из неодима покрывают для защиты никелем, но это покрытие может повредится при малейшем механическом воздействии, и тогда он начинает быстро ржаветь.
П'яте відмінність це ціна. Неодимові магніти суттєво відрізняються своєю ціновою політикою від феритових, стоячи в кілька разів дорожче. Це пояснюється тим, що починаючи від видобутку неодиму і закінчуючи доставкою готового виробу в магазини - це не дешевий процес. Наприклад з тонни руди отримують всього 450 грам неодиму, далі складний процес отримання подрібненого порошку, запікання, намагнічування і нарешті доставка з далеких країн в Україну, задоволення не дешеве. Але купуючи неодимовий магніт, Ви будете впевнені, що він Вам прослужить не одне десятиліття.